Zadzwoń 570-619-016 lub zostaw dane kontaktowe

strony internetowe warszawa

WordPress kończy 19 lat! – fakty na temat WordPressa

fakty o wordpress

WordPress kończy 19 lat! – fakty na temat WordPressa

27 maja 2022 mija 19. rocznica pierwszego wydania WordPressa! Nasza agencja WordPress dla przedsiębiorstw uważa, że ​​warto to świętować i chcemy, aby społeczność WordPressa na całym świecie dołączyła do nas i życzyła wszystkiego najlepszego dla platformy, którą tak bardzo kochamy.

Wybierzmy się na szybką podróż w dół pamięci. Tego dnia, 19 lat temu, Matt Mullenweg i brytyjski programista Mike Little wydali pierwszą wersję najpopularniejszego w sieci systemu zarządzania treścią.

Od tego czasu WordPress jest definiowany przez ciągłe innowacje i postęp, w dużej mierze dzięki zaangażowanej społeczności programistów i inżynierów WordPress, którzy niestrudzenie pracują nad ulepszaniem platformy.

Większość użytkowników WordPressa zgodzi się, że poprzednie 19 lat było pełne wielkich postępów. Z biegiem lat WordPress ewoluował od prostej platformy blogowej do obsługi niektórych z najbardziej dynamicznych i najczęściej odwiedzanych witryn internetowych. Strony wordpress są innowacyjne, nowoczesne, responsywne i łatwe w edytowaniu.

WordPress – fakty na temat WordPressa

👉 WordPress jest starszy niż Facebook i Twitter
27 maja 2003 roku została uruchomiona pierwsza wersja WordPressa. WordPress jest zatem starszy niż Facebook i Twitter.

👉 Co kryje się w nazwie?
Nazwa WordPress została zasugerowana przez Christine Selleck Tremoulet, znaną blogerkę i przyjaciółkę Matta Mullenwega (współzałożyciela WordPress).

WordPress to darmowa i otwarta platforma
Nasza korporacyjna agencja WordPress przypomina, że WordPress jest rozpowszechniany na licencji GNU GPL. Oznacza to, że platforma może być pobierana i używana przez każdego na całym świecie. Wszyscy użytkownicy mogą swobodnie studiować, używać, zmieniać i budować na kodzie źródłowym.

👉 WordPress nie jest własnością żadnej firmy
Fundacja WordPress została założona przez współzałożyciela WordPressa Matta Mullenwega w celu zachowania wolności open source. Znak towarowy „WordPress” jest własnością tej organizacji non-profit, która broni wolności oprogramowania typu open source.

👉 WordPress nie ma CEO
WordPress nie ma CEO, ponieważ jest to projekt typu open source, który nie jest kontrolowany przez żadną korporację. Projektem zarządzają wolontariusze deweloperzy z całego świata.

Nie oznacza to jednak, że platforma jest pozostawiona przypadkowi. Wręcz przeciwnie, istnieje solidny proces podejmowania decyzji i każdy może przesyłać raporty o błędach, poprawki, sugestie dotyczące funkcji i tak dalej.

👉 WordPress to duża część wielomiliardowej gospodarki
Nasza agencja WordPress dla przedsiębiorstw przypomina, że ​​na całym świecie setki organizacji i tysiące ludzi oferują produkty, usługi i rozwiązania oparte na WordPressie.

CMS zapewnia programistom, projektantom i przedsiębiorcom fantastyczną okazję do rozpoczęcia działalności z WordPress jako solidnym fundamentem.

👉 Rządy na całym świecie korzystają z WordPress
Nasza korporacyjna agencja WordPress nigdy nie zmęczy się mówieniem ludziom, że nasz ulubiony CMS to znacznie więcej niż platforma do blogowania. W rzeczywistości WordPress jest używany do obsługi tysięcy rządowych stron internetowych na całym świecie. Setki witryn federalnych i stanowych USA, a także hrabstw, małych miast i szkół średnich korzystają z WordPressa.

👉 Krewni WordPress
Czy wiesz, że WordPress ma kilka siostrzanych projektów, w tym bbPress, BuddyPress i GlotPress? Nasza agencja WordPress dla przedsiębiorstw uwielbia je wszystkie, ponieważ są to oprogramowanie typu open source oparte na rdzeniu i koncepcjach WordPress.

👉 WordPress jest napisany w PHP i MySQL
WordPress jest napisany w języku programowania PHP i wykorzystuje MySQL jako bazę danych.

👉 Niektóre WordPress są napisane w JavaScript
W rdzeniu WordPressa znajduje się kod napisany w JavaScript. W miarę jak WordPress ewoluuje w kierunku struktury tworzenia aplikacji, kod JavaScript będzie zajmował większą część kodu.

👉 Darmowe wsparcie WordPress od społeczności
WordPress to projekt oparty na społeczności z dużą ilością darmowego wsparcia, które jest łatwo dostępne. Każdego dnia tysiące osób publikuje posty na oficjalnym forum wsparcia WordPressa.

👉 WordPress zapewnia system automatycznej aktualizacji
WordPress ma wbudowany system automatycznej aktualizacji, który robi to, co sugeruje nazwa – automatycznie aktualizuje się w przypadku mniejszych wersji. Ta funkcja może również automatycznie wdrażać aktualizacje wtyczek, jeśli zostanie wykryta poważna luka, która dotyczy milionów witryn.

👉 Wielostronny WordPress
Nasza Agencja Interaktywna dla przedsiębiorstw chce przypomnieć, że WordPress udostępnia opcję wielostanowiskową, która jest domyślnie wyłączona. Pozwala na użycie tej samej instalacji WordPress do budowy sieci stron internetowych, co jest niesamowitą funkcjonalnością dla dużych witryn firmowych. Polecamy naszą kompleksową usługę strony internetowe Warszawa.