Zadzwoń 570-619-016 lub zostaw dane kontaktowe

strony internetowe warszawa

WordPress 6.0 – wszystkie nowe funkcje

wordpress 6.0_

WordPress 6.0 – wszystkie nowe funkcje

Jak zapewne pamiętasz, WordPress 5.9 został uruchomiony kilka miesięcy temu, a dzięki nowemu edytorowi witryn i domyślnemu motywowi opartemu na blokach zapewnił nowe wrażenia z pełnej edycji witryny. Zgodnie z oczekiwaniami, WordPress 6.0 jeszcze bardziej rozwija pełną edycję witryny.

Ta zupełnie nowa wersja wprowadza znaczące ulepszenia w możliwościach pełnej edycji witryny, blokach i stylach globalnych, zamykając etap koncepcyjny fazy 2 projektu Gutenberg.

Wiele funkcji wprowadzonych w WordPressie 5.9 ma teraz lepszą funkcjonalność, co ułatwia korzystanie z nich. Co nowego w WordPress 6.0? Nowe bloki, wzory i narzędzia do projektowania to jedne z najważniejszych elementów najnowszego wydania głównego.

W tym artykule nasza agencja programistyczna WordPress przedstawi przegląd nowych funkcji w wersji 6.0. Ta wersja jest niewątpliwie znaczącym krokiem naprzód pod względem łatwości obsługi i produktywności zarówno dla początkujących, jak i ekspertów. Zanim jednak zagłębimy się w nowe funkcje, dowiedzmy się trochę więcej o artyście stojącym za nazwą wydania!

Pełna edycja witryny: następny poziom

Pełna edycja witryny to główna funkcja, którą WordPress stopniowo udostępnia w swoich dwóch ostatnich wersjach. Pełna edycja witryny umożliwia modyfikowanie motywów WordPress za pomocą tego samego edytora bloków, którego używasz do tworzenia postów i stron.

Nasza agencja ds. rozwoju strony wordpress przypomina, że szablony motywów mogą być zmieniane w całej witrynie i edytowane wizualnie za pomocą bloków. Należy jednak zauważyć, że ta funkcja wymaga motywu obsługującego bloki, który ją obsługuje.

Edytor motywów otrzymał wiele ulepszeń i nowych funkcji w WordPress 6.0. Oto kilka przykładów:

👉 Łatwe przełączanie stylów motywów

Użytkownicy mogą teraz przełączać style motywów jednym kliknięciem. Aby skorzystać z tej funkcji, musisz kliknąć przycisk „Styl” w prawym górnym rogu, a następnie przejść do zakładki „Przeglądaj style”. To pozwoli ci zobaczyć dostępne style w twoim motywie. Ta funkcja jest skierowana do twórców motywów, którzy mogą teraz zawierać w swoich motywach wiele ustawień stylów, między którymi użytkownicy mogą się szybko przełączać.

👉 Eksport motywu blokowego WordPress

Nasza Agencja Interaktywna Warszawa uważa, że jedną z największych zalet nowego edytora motywów (Full Site Editor) jest to, że pozwala on tworzyć własne szablony, dostosowywać style i tworzyć oszałamiające układy.

A teraz, dzięki WordPress 6.0, oprócz tych funkcji, możesz także przenieść wszystkie swoje szablony do innej witryny WordPress. Nowa wersja ułatwia eksportowanie motywu, w tym wszystkich modyfikacji. Po wyeksportowaniu motywu jedyne, co musisz zrobić, to zainstalować go na dowolnej innej witrynie WordPress, która będzie zawierać wszystkie modyfikacje wprowadzone do oryginalnego motywu. Całkiem schludnie.

👉 Komentarze

Przywitaj się z nowym blokiem pętli zapytań komentarzy! Ten blok zawiera pod-bloki, takie jak między innymi imię i nazwisko autora komentarza, awatar, treść komentarza i link do edycji. Blok pętli zapytań komentarzy jest idealny dla tych, którzy chcą wyróżnić swoje komentarze, ponieważ możesz je edytować osobno.

👉 Czytaj więcej

W WordPressie 5.9 blok „Wyciąg” umożliwiał po prostu wpisanie tekstu, którego chciałeś użyć do „Czytaj więcej”. WordPress 6.0 bazuje na tym, a teraz dołączony jest osobny blok. Nasza agencja programistyczna WordPress lubi ten oddzielny blok, ponieważ możesz go użyć, aby wyróżnić łącze, zmieniając tekst, tło i obramowanie.

👉 Blok biografii autora posta

Oprócz bloków „Autor posta” i „Awatar”, możesz teraz również skorzystać z nowego bloku „Biografia posta autora”.

👉 Awatar
Jak sama nazwa wskazuje, blok „Awatar” może służyć do pokazania awatara użytkownika (zdjęcie profilowe). WordPress 6.0 pozwala wybrać, czy wyświetlać awatar konkretnego użytkownika, czy awatar bieżącego autora postu/strony. Chociaż domyślny edytor motywów staje się coraz lepszy, nasza Agencja ds. Rozwoju WordPress uważa, że nadal wymaga udoskonalenia, aby konkurować z niestandardowymi rozwiązaniami do tworzenia motywów, które są dostarczane z popularnymi kreatorami stron WordPress.

Ulepszenia ułatwień dostępu w WordPress 6.0

Nasza agencja rozwoju WordPress przypomina, że dostępność sieci jest wymagana przez prawo. Dlatego każda aktualizacja oprogramowania WordPress zazwyczaj zawiera dodatkowe funkcje ułatwień dostępu. Wiele ulepszeń w WordPressie 6.0 aktywnie uwzględnia osoby z upośledzeniami i ma na celu poprawę komfortu użytkowania tych osób.

Niektóre z bardziej godnych uwagi ulepszeń ułatwień dostępu obejmują:

  • Jeśli nie zostanie podany alternatywny tekst ALT, tytuł posta zostanie użyty jako tekst ALT dla polecanych zdjęć.
  • Możesz doświadczyć lepszych tabulacji w blokach z elementami zastępczymi.
  • W wyszukiwaniu blokowym jest teraz ogłoszenie wyszukiwania.
  • Możesz czytać opisy bloków z konfiguracją symboli zastępczych.
  • Na mniejszych wyświetlaczach czytniki ekranu mogą teraz odczytywać etykiety tekstowe na pasku administracyjnym.